Сите филмови македонскиот режисер Милчо Манчевски ќе се прикажуваат на Македонската радиотелевизија (МРТ). Манчевски преку „Фејсбук“ го најави својот придонес и поддршка на вонредните мерки против ширењето на коронавирусот.

И дома е убаво со Пред дождот. Утре во 22ч. Пред дождот на МРТВ. Сите филмови на Манчевски на МРТВ како поддршка на вонредните мерки.
В недела Мајки.
Наредниот викенд Сенки и Бикини Мун.
#Седидома со Милчо, порача режисерот.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.