Во март следната година почнува снимањето на серијата „Семејство“, чиишто јунаци ќе бидат членовите на семејството Милошевиќ.

Зад проектот спакуван во пет епизоди стои продукциската куќа „Фаерфлај“, а режисер и сценарист на серијата е Бојан Вулетиќ.

Се очекува серијатаа да привлече големо влијание, особено во регионот, зашто ги следи последните 72 часа од животто на Слободан Милошевиќ во Србија, пред апсењето и испорачувањето во Хаг.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.