Британскиот актер Колин Фирт (59) и неговата сопруга Ливија објавија дека се разведуваат после 22 години брак, соопшти прес-службата на познатата двојка, потврдувајќи ги вестите што се појавија во медиумите пред два дена.

Откако веста беше објавена во јавност, на социјалните мрежи обожавателките на актерот пишуваа : Ожени се со мене!

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.