Турскиот актер Џан Јаман е добро познат на македонската публика од серијата „Романтичарот“, посебно на жескиот дел. Тој објави видео и фотографија на својот профил на Инстаграм каде јасно се гледа дека се наоѓа во Белград.

На својот официјален профил на Инстаграм, Јаман објави видео од прошетката по улицата Кнез Михаилова.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Can Yaman (@canyaman)

Според објавеното видео, тој ги изненади и купувачите во продавницата во која влезе.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.