Оскарот за најдобар анимиран игран филм го доби „Приказната за играчките 4“

Креаторите на „Toy Story 4“ само што им порачаа на оние кои израснале со филмската франшиза „Pixar“ дека се надеваат оти авантурите со Buzzom и Wooddy малку им го олесниле пораснувањето.

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.