Јана Маринова е една од најпопуларните бугарски актерки. На македонската публика и стана позната по улогата на газдарицата Преслава во серијата Преспав.

Деновиве Јана ги користи за одмор и со сопругот се упати во познатиот зимски центар Банско.

Таа уживаше во базен и во спа и се фотографираше целосно гола кога во хотелот немаше други гости.

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.