Серијата која го освои регионот наскоро се враќа на малите екрани. Втората сезона од „Сенки над Балканот“ е достапна, а во улогата Јосип Броз Тито се појавува Милош Биковиќ, познат по двата филма и серијата „Монтевидео“, исто така режирани од Драган Бјелогрлиќ.

Биковиќ ќе го игра младиот Тито, а главните дејствија со Маршалот ќе се случуваат во третата сезона.

Го играм Тито пред да стане оној Тито што сите го знаеме, што ми дава слуобода околу ликот, откри Биковиќ.

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.