Дваесетгодишниот Камерон Бојс, актер кој стана ѕвезда на „Дизни“ каналот уште од рана возраст, вчера почина во сон, откако претрпе напад. Како причина за смртта е наведена „медицинска состојба“, со која актерот се борел во последниот период.

Со тешко срце ве известуваме дека утрово го загубивме Камерон. Светот остана без несомнено едно од најсјајните светла, но неговиот дух ќе живее низ љубезноста и сочувството од сите кои го знаеа и го сакаат, соопшти неговото семејство.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.