Актерот и комичарот Џери Стилер почина на 93-годишна возраст. Веста за смртта ја потврди неговиот син, холивудската ѕвезда Бен Стилер (54).

Морам да ве известам дека мојот татко Џери почина од природна смрт. Беше прекрасен татко, дедо и сопруг на својата Ана цели 62 години. Многу ќе ми недостасува. Те сакам тато“, напиша Бен.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.