Српската актерка Риалда Кадриќ, позната по улогата на Марија во „Жикина династија“ починала ненадејно синоќа во 57 година од животот во Атина каде што живеела во последните години.

Веста за смртта на Кадриќ ја објави нејзиниот пријател Душан на Фејсбук, кој оваа инфорамција за потврдил за српски „Курир“.

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.