Марија Милошевиќ е видно вознемирена по прикажувањето на серијата за нејзниот татко.Таа смета дека „Породица“ не ја отсликува реалноста и им нанела штета на угледот.Марија живее на Цетиње во Црна Гора и го променила телефонот бидејќи постојано ја бараат за изјави за серијата. Таа најави и тужби за продуцентите и за РТС.

Марија не излегува од дома, раскинала со партнерот, не прима посети  и единствено се грижи за кучето од Русија кое и го пратил братот Марко.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.