Џејсон Момоа вели дека гладувал и бил во долгови откако бил убиен во „Игра на троновите“.

Славниот актер во интервју за „ InStyle “ изјави дека по појавувањето во „Игра на троновите“ во 2011 година, бил целосно без пари.

Кога 41-годишниот актер се приклучил на екипата на „Игра на троновите“ во неговата прва сезона, тој имал куќа во Лос Анџелес со неговата сопруга Лиза Бонет и нивните две деца. И додека серијата станала сензација, неговиот лик Кал Дрого беше убиен по само 10 епизоди. Одеднаш, Момоа вели дека не можел ниту да ги плати сметките на своето семејство.

Мислам, гладувавме по„ Игра на троновите “, призна тој за „InStyle “.

Не можев да најдам работа. Многу голем предизвик е кога имате бебиња и сте целосно во долгови, продолжува тој.

Џејсон се борел да најде стабилна работа во следните неколку години, но неговата среќа се сврте во 2016 година кога му беше дадена улогата на Аквамен. Одеднаш тој имаше суперхеројска франшиза во рацете и многу повеќе пари во банка.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.