Украинската актерка и модел, Олга Кириленко, која беше заразена со коронавирус, соопшти дека веќе не е болна и дека целосно се излечила.

Поранешната Бонд-девојка беше меѓу првите ѕвезди која јавно откри дека е заразена со вирусот, неколкупати јавно се обрати и ги откри деталите од лечењето, а сега конечно сподели и добри вести.

Целосно сум излечена, напиша во описот на фотографијата на „Инстаграм“, на која се уште носи маска на лицето, а во рацете го држи својот син.

 

View this post on Instagram

 

Happy Mother’s Day! #mothersday P.S. I have completely recovered 🙏 To recapitulate: For one week I felt pretty bad and was mostly in bed, sleeping, with high fever and strong headache. The second week, the fever was gone but some light cough appeared and I felt very tired. By the end of the second week I felt totally fine. Cough is almost gone although I still cough in the mornings but then it completely goes away for the day! I’m fine! And now I’m just enjoying this time to reflect on many things and spend my time with my son. 🙏 Я думаю я полностью выздоровела. Коротко о течении болезни: В первую неделю мне было очень плохо и я почти все время лежала с высокой температурой и много спала. Я спала 12 часов за ночь и потом ещё часа 3-4 днём!!! Подняться было тяжело. Усталость сумасшедшая. Головная боль дикая. Во вторую неделю температура полностью ушла и появился легкий кашель. Усталость осталась. Теперь практически никаких симптомов нет. Только немного кашель есть по утрам, но потом он полностью уходит на весь день. Теперь я наслаждаюсь отдыхом и провожу время с сыном. Держитесь!!! 💪 #coronavirus #коронавирус

A post shared by Olga Kurylenko (@olgakurylenkoofficial) on


Првата недела ми беше лошо, спиев, поминав многу време во кревет со треска и силна главоболка. Втората недела треската помина, кашлав и бев многу уморна. Сега е добро, кашлицата уште трае, но само наутри, но во текот на денот ја нема, додава таа.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.