Никол Кидман во новото интервју за интернет емисијата „ВТФ“, говори за тоа како последните две нејзини улоги во психолошките трилери „Големите мали лаги“ (Big Little Lies) и „Слом“ (The Undoing) ѝ влијаеле на психофизичкото здравје.

Таа вели дека кај тие две улоги конкретно, таа „се стопила“ со ликот, во одредена смисла.

Дури, на снимањето на „Слом“, ми се случи, како – одеднаш да сум „тука“… Имаше некаква вознемиреност во врска со мојот карактер, како да ми беше непријатно со тоа која сум, вели Кидман.

„Слом“ е мини серија од шест епизоди. Во неа, австралиската глумица го толкува ликот на сопруга на обвинет за убиство.

Зедов една недела слободна, бидејќи вашиот „имунолошки систем“ не ја знае за разликата меѓу глумата и реалноста…, додаде таа.

Следниот филм каде што Никол Кидман ќе глуми, е историската драма „Човекот од север“ (The Northman).

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.