Американскиот актер Реј Лиота ненадејно починал на 67 години.

Како што пренесуваат американските медиуми Лиота починал во сон во Доминиканска Република, каде се снимал неговиот нов филм „Опасни води“.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.