Актерот Џејсон Мoмоа (39) е прогласен за наубав маж за 2018 година. Во моментов е актуелен со улогата во филмот „Аквамен“, во кој ја игра главната ролја покрај Никол Кидман и Амбер Херд.

Џејсон Момоа во 2013 година

Дека отсекогаш бил заводник докажуваат неговите фотографии од времето кога имал 20 години и играл во хит серијата „Чувари на плажата“.

Со кратка коса и извајано тело Џејсон бил сон на секоја девојка.

Во популарната серија од деведесеттите се појавува во 44 епизоди во периодот од 1999 до 2001 година, во 10 и 11 сезона.

 

View this post on Instagram

 

Yessss Jason Momoa @prideofgypsies #jasonmomoa#baywatch#beautiful#young#hot#model#actor#90s

A post shared by 80s 90s Club (@club.80s.90s) on

Потоа Џејсон пушта коса, па така долгата виткана коса оттогаш е негов заштитен знак, а таков го обожава и неговата сопруга Лиса Бонет, поранешната сопруга на рокерот Лени Кравиц.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.