Игор Џамбазов се потсети на неговата легендарна улога на Трајче Дрварчето, една од првите во неговата кариера.

На денешен ден, далечната 1943 година, во полицискиот участок во село Мацково, бугарските ослободители ме мачеа во осмата епузода на „Волшебното самарче”. Ништо не сум признал. Ништо…, напиша Џамбазов.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.