Познатиот српски актер Лане Гутовиќ колабирал среде претстава, пишуваат на Твитер неколкумина кои присустувале на овој настан.

Тој ја играл претставата „Обична вечер“ и по десетина минути колабирал на сцената. 73 годишниот Гутовиќ итно е пренесен во болница иако многумина во салата помислиле дека се шегува но сфатиле дека е сериозно кога завесата се спуштила.

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.