На репертоарот на кино Милениум (10-16.2.2022) ќе може да се погледнат следниве филмови:

  • Работни денови (10-11.2)

15:00 | ПЧЕЛИЧКАТА МАЈА 3: ЗЛАТНОТО ЈАЈЦЕ
режија: Ноел Клири

17:00 | ЧОВЕК-ПАЈАК: НЕМА ПАТ ДО ДОМА
режија: Џон Ватс

20:00 | ОМАЖИ СЕ ЗА МЕНЕ
режија: Ноел Клири

22:30 | ПАД НА МЕСЕЧИНАТА
режија: Роланд Емерич

 

  • Викенд (12-13.2)

11:00 | ВОЛКОТ И ЛАВОТ
режија: Жил де Мeстр

13:00 | ПЧЕЛИЧКАТА МАЈА 3: ЗЛАТНОТО ЈАЈЦЕ
режија: Ноел Клири

15:00 | НАДЕЖ
режија: Мариа Содал

17:00 | ЧОВЕК-ПАЈАК: НЕМА ПАТ ДО ДОМА
режија: Џон Ватс

20:00 | ОМАЖИ СЕ ЗА МЕНЕ
режија: Ноел Клири

22:30 | ПАД НА МЕСЕЧИНАТА
режија: Роланд Емерич

 

 

 

  • Работни денови (14-16.2)

15:00 | ПЧЕЛИЧКАТА МАЈА 3: ЗЛАТНОТО ЈАЈЦЕ
режија: Ноел Клири

17:00 | ЧОВЕК-ПАЈАК: НЕМА ПАТ ДО ДОМА
режија: Џон Ватс

20:00 | ОМАЖИ СЕ ЗА МЕНЕ
режија: Ноел Клири

22:30 | ПАД НА МЕСЕЧИНАТА
режија: Роланд Емерич

 

 

*Билетите по цена од 200 денари се достапни на билетарница во кино Милениум. Цената се однесува на сите филмови, освен детските
(„Пчеличката Маја 3“ и„Волкот и лавот“) чија цена изнесува 150 денари.

Повеќе информации: kinomilenium.mk
Социјални мрежи: www.facebook.com/KinoMilenium
www.instagram.com/kino_mileniumRepublika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.