Репертоар на кино Милениум (20-26.1.2022)
Распоред за работни денови (20-21 и 24-26.1.)

15:00 | МЕЧОКОТ ОД СЕВЕР: КЛУЧЕВИТЕ ОД КРАЛСТВОТО
режија: Тим Малтби, Ричард Фин

17:00 | ЧОВЕК-ПАЈАК: НЕМА ПАТ ДО ДОМА
режија: Џон Ватс

19:30 | ЕЛЕКТРИЧНИОТ ЖИВОТ НА ЛУЈ ВЕЈН
режија: Вил Шарп

22:00 | МАТРИКС: ВОСКРЕСНУВАЊА
режија: Лана Вачовски

  • Викенд распоред (22-23.1.)

11:00 | ВОЛКОТ И ЛАВОТ
режија: Жил де Мeстр

13:00 | МЕЧОКОТ ОД СЕВЕР: КЛУЧЕВИТЕ ОД КРАЛСТВОТО
режија: Тим Малтби, Ричард Фин

17:00 | ЧОВЕК-ПАЈАК: НЕМА ПАТ ДО ДОМА
режија: Џон Ватс

19:30 | ЕЛЕКТРИЧНИОТ ЖИВОТ НА ЛУЈ ВЕЈН
режија: Вил Шарп

22:00 | МАТРИКС: ВОСКРЕСНУВАЊА
режија: Лана Вачовски

*Билетите по цена од 200 денари се достапни на билетарница во кино Милениум. Цената се однесува на сите филмови, освен детските
(„Мечокот од север“ и„Волкот и лавот“) чија цена изнесува 150 денари.

Повеќе информации: kinomilenium.mk
Социјални мрежи: www.facebook.com/KinoMilenium
www.instagram.com/kino_milenium

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.