По кратко боледување почина една од најпознатите актерки во поранешна Југославија Неда Арнериќ. Во Македонија е најпозната по улогата во филмот „Исправи се Делфина“ посветен на препливувањето на Ла Манш од страна на нашата маратонка Атина Бојаџи.

Неда имаше тежок период во животот по смртта на нејзиниот сопруг, а пред неколку години се обиде и да си го одземе животот. Имаше 67 години

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.