Српскиот актер Милош Биковиќ сигурно станува нова ѕвезда на Балканот. Со него во главната улога е новиот филм „Хотел Београд“ кој е српко-руска копродукција. Филмот е франшиза на познатата руска серија “Кујна“, а насловната нумера наречена „Дарја“ по главната хериона во филмот ја пее самиот Биковиќ заедно со Бајага.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.