Вработените во „Венде“ одбиле да дадат изјава за новинарите, а коментар сè уште нема ниту од Дона Ротуно, адвокат на Вајнстајн.

Холивудскиот магнат Харви Вајстајн е позитивен на коронавирусот откако направил тестирање во затворот каде што ја одлежува казната од 23 години поради силување, пишува „Индипендент“.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.