Британскиот актер Даниел Редклиф, кој го отелотвори Хари Потер во филмската франшиза заснована на серијата бестселери на Џ.К.Роулинг, го очекува своето прво дете со долгогодишната партнерка Ерин Дарк.

Претставник на 33-годишниот актер ја потврди веста за новинската агенција ДПА во саботата.

Редклиф и 38-годишната американска актерка за прв пат ќе станат родители, а сопругата на актерот веќе е фотографирана со труднички стомак.

Двојката се запозна на снимањето на филмот „Убиј ги твоите сакани“ во 2013 година.Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.