Медиа деск Македонија соопшти дека филмот на Теона Митевска, „Господ постои името и е Петрунија“ почна да се прикажува во повеќе кино сали во Париз.

#Петрунија започна да се прикажува во Париз. ⭐️🎬 #Petrunya
Филм поддржан од МЕДИА на повикот „Развој на проект“, напишаа од Медиа деск Македонија“.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.