Холивудската и светска актерска легенда, сер Ентони Хопкинс, на неговиот Твитер профил сподели видео од предизвик за танцување и ги повика колегите Силвестер Сталоне и Арнолд Шварценегер да му се придружат.

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.