Холивудскиот актер Ентони Хопкинс на својот профил на Инстаграм најави настап на пијано. Тој неодамна имаше и предизвик во танцување, така што на секакви начини настојува да го збогати животот за време на карантин. Исто така тој побара сите оние кои имаат прашања да ги постават во текот на деновите до недела а тој во живо ќе ги одговара.

Join me on Instagram, live at the piano, Sunday, May 17th at 1pm PST.
Leave your questions below- I’ll be answering as many as I can during the live. 🤩😬

Posted by Anthony Hopkins on Tuesday, May 12, 2020

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.