Џони Деп се суди со поранешната сопруга Амбер Херд која го обвини дека ја тепал, па до Судот тој доставил фотографии од неговото модро лице и ја нарече предатор и прељубница.

Ме истепа зошто задоцнив на нејзиниот роденден, рекол Џони.

Нивниот развод беше објавен во 2017. кога пукна скандалот.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.