Холивудската актерка, Џесика Алба, имала „блиска средба“ со многу отровната змија sвечарка, но за среќа не стамнала една од 45.000 луѓе кои годишно се каснати од змии во САД..

Непријатната средба е снимена со камера, а се случила за време на снимањето во парк. Опкружена со дрвја, Алба почнала да ја вади заштитната маска од лицето и во тој момент забележала огромна змија на земјата, блиску до нејзините нозе.

Иако не се случило ништо лошо, Алба била многу исплашена, што може да се забележи од нејзината реакција.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.