Актерката беше воодушевена од номинацијата, па ја објави на својот Инстаграм профил.

Не можев да не бидам горда што Холивудската асоцијација за печат ми го додели ова признание. Рамона беше комплексен лик и беше чест и предизвик да се обидам да ја оживеам. Филмот Хастлерс е производ на љубов, пот и упорност кој го напишаа, режираа, продуцираа и уредија опасни жени. Јас сум горда и чест што ги прикажувам во овој филм“, напиша Џенифер.

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.