Американската актерка Џејми ли Кертис преку „Твитер“ исрати пофалби за македонскиот филм „Медена земја“, нарекувајќи го совршен за овој момент.

Колку совршен филм за овој момент. „Медена земја“ е зачудувачки. Алчност. Семејство. Љубов. Чест. Природа. Упорност. Запрепастена сум од него, напиша Кертис.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.