Дизни во средата го ажурираше својот календар за објавување како резултат на пандемијата на корона вирусот, со што го одложи објавувањето на суперхеројот на Марвел, Црна вдовица до 7, 21 мај.

Филмот во кој глуми Скарлет Јохансон првично требаше да биде прикажан на 6-ти ноември, но беше одложен поради грижите за вториот бран на вирусот.

Театарското издание на римејкот на Вест Сајд приказната на Студијата на „20th Century Studios“, исто така, се одбива од декември 2020 до декември 2021 година. Во меѓувреме, Душата на Пиксар сè уште треба да се појави во ноември.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.