Актерката ужива во Вила Агаве. Снимена е на терасата со пријателите Ерик Бутербау и Патрик Хилгарт. Деми, која е добро расположена, ужива во разговор со своите пријатели, а малку порано е снимена како се сонча и ужива во книга.

Таа објави фотографија на својот профил на Инстаграм, поради што многу луѓе брзо сфатија дека е во Хрватска.

„Неделно селфи“, напишала таа во описот на фотографијата на која позира на тераса покрај морето, а придружниците веднаш почнаа да пишуваат дека во позадина се гледа хрватското крајбрежје. „Дефинитивно е во Хрватска, во околината на Дубровник“, напишал нејзин фан.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Demi Moore (@demimoore)

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.