Актерот и режисер Драган Бјелогрлиќ го најави снимањето на третата сезона на „Сенки над Балканот“, една од најуспешните серии во последните години во  регионот.

Бјелогрлиќ на својот инстаграм –  профил напиша:

„Повторно доаѓаат сенките на Балканот… #Сенке 3“, а со оваа објава и официјално го најави почетокот на новата сезона.

 

 

Третата сезона треба да го опфати периодот пред Втората светска војна, а според некои претходни шпекулации, улогата на Јосип Броз Тито треба да ја има Милош Биковиќ, пренесува Нова.рс.Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.