Американскиот актер Марк Блам почина од коронавирусот, јавуваат американските медиуми. Блам имал 69 години и починал во Њујорк, новиот центар на светот со црвен аларм за вирусот.

Тој беше најпознат пред филмската публика за неговиот настап на „Очајно барајќи ја Сузан“, во кој глумеа и Мадона и Росана Аркет, како и филмот „Крокодил Данди“.

Во последниве години, тој глумеше во најдолготрајната криминалистичка серија „Закон и ред“, проследено со хитот на ХБО „Сукцесија“, драмата на „Нетфликс“ „Ти“, и многу повеќе.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.