Оние кои растеа во осумдесеттите години сигурно се сеќаваат на серијата „Династија“ која ги празнеше улициите.Сите ги гледаа случувањата на семејството Карингтон, на злобната Алексис, Кристл, Семи Џо…

Во Србија се снима римејк на оваа серија која ќе биде најскапа досега а ќе се емитува од есен.

Се уште не се знае кој ќе бидат српските актери но се шпекулира дека во главните улоги ќе бидат Марија Каран и Раде Шербеџија.

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.