Актерот Алек Болдвин присуствуваше на приватна комеморација за Халина Хачинс, директорката на фотографија која случајно тој ја застрела во четвртокот на снимање.

Болдвин заедно со сопругот и синот на трагично загинатата присуствуваше на комеморацијата која била одржана во кругот на семејството и пријателите, пренесуваат американските медиуми.

Холивудскиот актер на Твитер претходно објави дека е во контакт со сопругот на Хачинс нудејќи поддршка.

-Срцето ми е скршено поради нејзиниот сопруг, нивниот син и сите кои ја познаваа и сакаа Хачинс, напиша тој.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.