Познатиот американски театарски глумец Ник Кордеро е зависен од респиратор откако вчера разви треска како компликација од новиот коронавирусот.

Актерот од Бродвеј се бори со вирусот веќе неколку недели.

Лекарите не можат да го тргнат од респираторот откако го зафати треска. Состојбата засега е под контрола… Но, чувајте нѐ и нас и Ник во вашите молитви, изјави сопругата на глумецот, Аманда Клутс. Кордеро (41) и Клутс пред 10 месеци го добија синот Едуардо.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.