Британскиот актер и диџеј кој во 2018 беше прогласен за најсекси маж на светот, Идриз Елба има ковид-19. Елба (47) рече дека не покажал никакви симптоми, но се тестирал откако дознал дека бил во контакт со позитивни на коронавирусот. Оттогаш е во карантин.

Бидете позитивни и останете дома, порача Елба.

Вчера и Бонд девојката, актерката Олга Кириленко потврди дека е позитивна на тестот за Корона 19.

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.