Актерката Ели Фенинг се онесвести на филмскиот фестивал во Кан поради тесниот фустан.

Според АП, 21-годишничката ја изгубила свеста на вечерата по повод „Трофеј за Шопард“.

Сепак подоцна на Инстаграм таа објавила фотографија со кренат палец, во знак дека добро поминала и покрај тесниот фустан на Прада.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.