Повеќе од 40. години по успехот на филмот со мјузиклот „Брилијантин“, Џон Траволта (65) и Оливија Њутн-Џон (71) повторно се појавија како легендарните Дани и Сенди. Облечени во познатите аутфити, тие се појавија на настанот „Meet n ‘Grease“, во петокот, во Флорида.

Првпат во костими откако го снимивме филмот. Многу сум возбудена, се пофалила Оливија н своите фанови.

 

 

View this post on Instagram

 

First time in costume since we made the movie ! So excited!!

A post shared by Olivia Newton-john (@therealonj) on

На фотографијата објавена од Њутн-Џон на социјалните медиуми, таа носи жолт кардиган и здолниште според стајлингот од 1978. година, а Траволта на настанот се појавил во неговата карактеристична кожна јакна…

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.