Не е лесно да се дефинираат најдобрите моменти од една серија како „Game of Thrones“, но екипата на Watch Mojo успеа да ги одвои најдобрите 20 моменти. Дознајте дали меѓу нив е и вашиот омилен дел:

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.