Eстрадниот новинар Зоран Василевски, вечерва беше нападнат пред познат скопски ресторан од асистентката на Елена Ристеска – Елеонора Неделковска, тврдат од „1ТВ“, каде што новинарот е моментално вработен.

Сакавме да ја снимаме Елена Ристеска пред еден познат скопски ресторан, но бевме нападнати од асистентката на пејачката, изјави Василевски за телевизијата.

Целата изјава читајте ја на „1ТВ“.

Беше луда ноќ, сподели водителот на „Фејсбук“ каде упати и пофални зборови до полицијата.Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.