Словенечкиот ракоемтар Тадеј Матијашич по четири години врска ја побара македонската поп пејачка Зорица Блажева.

За нашата разделба зборуваа само нетокму луѓе, токму така би ги нарекла. Јас и Тадеј многу добро знаме која сум и чија сум, а од сега сум идна сопруга на мојот Тадеј најдобриот и најубавиот маж на светот. Запросувањето се случи во Германија пред десетина дена, кажав ДА на човекот кој што ме прави да се чувствувам посебна, вели Зорица за весникот Вечер.

Нивната љубов се родила во Македонија додека Матијашич играше во Металург.

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.