Водителката Миа Костова  позираше топлес за да ги покаже тетоважите на своето тело и со тоа за да ја пофали работата на тату-артисотот Горан Миќиќ.

Уметност која ги премина нашите граници оддамна. Не е нешто за кое треба да се сложиме, едноставно е така.

Една и единствена рака во светот. Нескромно знам.

Горан Миќиќ.

п.с Знам дека сликава не личи на мене, ама ова што е нацртано по мене заслужи ваква слика, сѐ друго ќе беше фолирање, напиша Костова.Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.