Јелена Карлеуша, во последните постови на социјалните мрежи не криеше дека е во нервно растројство, па со оглед на тао дека повеќе од 24 часа не се огласи, парктично како да пропадна во земја.

Иако таа треба да се врати во Србија поради бројните обврски, таа едноставно не знае што да прави, како да нема сила да тргне назад кон Србија – открива добро информиран извор.

Јелена доживеала нервен слом

Се обидува да дојде на себеси и да направи се за Душко да и прости. Таа има бројни обврски во Србија, снимања, настапи, но засега психички не е подготвена да пее, ниту пак да се појави на телевизија, каде нејзиниот живот би бил главна тема.Едноставно нема сила да го остави Душко и да се врати дома, бидејќи постои ризик да изгуби се. Никој не знае, дали наскоро ќе си дојде од Кина- открива изворот.

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.