Северина и Игор Којиќ се разделени подолго време. Последните месеци таа беше во Хрватска, а Игор е во Србија.

Според српските медиуми, Северина пронашла нова љубов.

Тврдат дека Севе е во врска со десет години помладиот сопственик на винарија, Томислав Воштиниќ.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.