Босанскиот пејач Хари Варешановиќ пред неколку дена бил на приватна клиника во Сараево заради проблеми со срцето. Иако отпрвин не сакал да признае на лекарите им се пожалил на  болка во градите и тахикардија и открил што е причината.

Тој им рече дека зема две таблети истовремено, наместо препорачаната доза, како што беше напишано. Лекарите ги извршиле сите анализи и брзо заклучиле дека срцевиот проблем на Хари се должи на вијаграта, а пејачот брзо бил испратен на домашно лекување.Хари повеќе не размислува повторно да земе вијагра, а за прв пат во животот реши да го направи тој чекор затоа што сакаше да импресионира една млада дама што ја запозна неодамна. Иако е здрав и моќен, тој сè уште е во возраста кога може да се покае во кревет-пишува „Alo.rs“

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.