Здравко Чолиќ вечерва беше гостин во Само Вистина.

Тој се осврна на својата кариера, но и на политиката.

– Договорот кој го направија Македонија и Грција е само географски компромис и мило ми што тензиите кои преовладуваа меѓу двете земји сега се завршени, за мене Македонија секогаш ќе биде Македонија, смета Чолиќ.

исечок 3 „Само Вистина“ 22.5.2019

Дел од вечерашнoтo #СамоВистина интервју со Здравко Чолиќ- Договорот кој го направија Македонија и Грција е само географски компромис и мило ми што тензиите кои преовладуваа меѓу двете земји сега се завршени, за мене Македонија секогаш ќе биде Македонија, смета Чолиќ.

Gepostet von Канал 5 Телевизија am Mittwoch, 22. Mai 2019

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.