Здравко Чолиќ е човек од соседството, тој е изборот што секоја мајка го сакаше да го има за свој зет. Кога станува збор за дефинирање на поимот професионалец тогаш тука нема многу размислување. Тој ги има измислено правилата за супер ѕвезда на овие простори.

Токму тој повторно се враќа во Скопје, овој пат со голем концерт на градскиот стадион во Скопје. Сосема искрено и без скирени емоции, во интервју за естрадниот магазин Бекстејџ тој зборуваше и одговараше на најинтимните прашања поврзани со неговиот живот, но и љубовта кон Македонија, a откри и дали навистина бил со повеќе од илјада жени… Одговорот можете да го чуете и видите во продолжение:

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.